Detoxikace a očista jako základ všeho - hubnutí i uzdravení!!!


Svět zdraví máte ve svých rukou. Rovnováha kyselých a zásaditých látek v těle je mostem ke zdravému tělu a dlouhému kvalitnímu životu. Tato rovnováha předchází mnoha zdravotním potížím i civilizačním chorobám - jako je celulitida, nadváha, exémy, různé projevy stárnutí, deformace těla... a další mnohem závažnější...
Je nutné vyplavit usazené škodliviny z těla ven a potíže se mnohdy samy odstraní. Postupným usazováním škodlivin v těle vznikají všechna chronická onemocnění (např. revma, osteoporóza, cukrovka, Alzheimrova nemoc, vysoká hladina cholesterolu ...) a také dochází k intenzivnímu úbytku minerálních látek v těle. Pročištění organizmu je nezbytným předpokladem pro váš Osobní růst. Pouze ve zdravém a čistém těle, může energie proudit bez překážek.
Jak se pročistit? Způsobů je několik… z toho např. pojídání pouze zásadité stravy. Půsty spojené s klystýry. Detoxikační koupele a péče o povrch těla. Jogínské šankha prakšálany ad.

Potraviny, které tělo překyselují:
 • cukr a potraviny, které ho obsahují
 • přemíra soli
 • každodenní konzumace masa
 • uzeniny
 • bílá vymílaná mouka a výrobky z ní - pečivo
 • alkohol
 • přemíra kávy a černého čaje
 • mléko a mléčné výrobky
 • průmyslově zpracované - nutričně prázdné potraviny
 • stres
 • chemická léčiva
 • mělké dýchání
 • nedostatek pohybu a spánku
 • nedostatečné žvýkání
 • přijímání tekutin v průběhu jídla
Vysoko-proteinová překyselující strava (strava, která je v dnešní době víc než běžná..) je pozvánkou pro nejzhoubnější parazity. Tato strava překyseluje tělo, čímž poškozuje játra, slinivku a zejména ledviny. Krom toho nestrávené bílkoviny, které se ukládají v tkáních, mají na svědomí tělesný zápach. Udržujte tělo čisté, bez hlenu a toxinů, posilujte buňky zásaditou stravou a uvolněným a optimistickým přístupem k sobě samému. Nezapomínejte, že paraziti nejsou příčinou, ale následkem - překyselení. Zdravé buňky nejsou potravou pro parazity a jiné návštěvníky.


NE MOC ?
Nemoc je čistící proces, proces odstraňování toxického odpadu. Jen ve zdravém těle, žije zdravý duch... Jak se odpady a jedy do těla dostaly? V prvé řadě nevhodnou stravou. Již málo konzumujeme živou stravu. Co je znakem živé stravy? Je schopna vyklíčit. Jen z takové stravy můžeme získat čistou životní sílu. Pak můžeme rozvíjet skryté schopnosti našeho vnitřního potenciálu. Zvýší se bdělost k našemu životu a také rozum bude výborně pracovat. Začne správně kontrolovat myšlenky, pocity i chování. Dnes roste naše strava na průmyslově vyhnojených polích. Plodiny jsou ošetřovány jedy. Konzumujeme neživé, rozdrcené, barvené, průmyslově zpracované potraviny. Vlivem chemických přísad mají uměle zvýšenou trvanlivost. Všichni významní učitelé a géniové tohoto světa propagují rostlinnou stravu. (Již bylo řečeno – Dokud budou na světě jatka, budou na světě i bojiště.)
Tělo dnešní doby musí bojovat. Zkouší vyloučit odpady, cizorodé látky, chce se vyčistit. Jedy se do něho dostaly z potravin, ale i ze špatného životního prostředí. Vznikají také produkcí negativních myšlenek, pocitů, úmyslů a činů. Otrávené jsou také, díky tomu všemu, i mezilidské vztahy. Naše tělo je ale bojovník. Škodící látky vylučuje pomocí vhodných orgánů, horečkou, zánětem, vyrážkou, ukládá je zapouzdřené nebo je převádí v pevné látky - krystaly, které odkládá tam, kde mu to nejméně vadí, např. do kloubů. Vlivem hromadění toxických látek na určitém místě těla dochází ke změnám růstu tkáně. Buňky, které ji tvoří, začínají degenerovat. Organismus v této fázi ještě není ohrožený. Trvá-li to déle, pak se ovšem tyto buňky mění na komplikovanější strukturu - většinou rakovinu. Časem dojde k jejímu šíření po celém těle díky krevním a lymfatickým cévám.
Přitom je ale tělo naprogramováno na dlouhý život. Krev nemocného člověka je bohatá na patogeny. Játra s ledvinami ji nedokážou již úplně čistit. A také plíce nedokážou všechny jedovaté látky z těla odstranit. I lymfatická soustava si s jedy, které do ní přešly přes klky střev neumí poradit. Proces směřuje postupně k totálnímu sebedestruktivnímu aktu. Následkem toho všeho začínají i nerovové nemoci. Vytrácí se harmonie a pohoda. A když ve fyzickém těle skončí klid, pak ustane klid i v duši. Jiskra Úžasnosti uvnitř nás zhasíná. Co z toho všeho plyne? Pokud je tělo zocelené přírodní živou stravou, září krásou a harmonií. Čím čistší je tělo, tím čistší je duše. Pak nám život zkrásní, jsme šťastní, žijeme smysluplněji a plněji. A o to tu jde.
(převzato od - Gisela Weidner, Cesta ke zdraví)