Kdo jsem?


Osobně se považuji spíše za výživového kouče, než za pouhého poradce. Ráda s klienty řeším jejich celkový přístup a hloubkovou proměnu.

Jmenuji se Petra Šnokhausová. Jsem akademická malířka a restaurátorka. Restaurování uměleckých malířských děl a malba je mým hlavním profesním zaměřením.

Okolnosti mého života mě vedly zcela specifickou stravovací stezkou. Byla jsem nucena podniknout svůj osobní stravovací - patnáct let trvající průzkum. Díky němu jsem získala široký vhled a množství zásadních informací.

Přišla jsem do styku s několika špičkovými nutričními poradci a také prošla několika kurzy. Získala jsem certifikační listinu v oboru výživové poradenství vydanou Ing. Radkou Burdychovou, Ph.D.

Tato specifická cesta vytvarovala můj pohled na téma já a výživa - člověk a výživa. NEJVĚTŠÍM přínosem byl ovšem můj vlastní příběh a osobní objevy.

Můj příběh

Strava byla a stále je velké téma mého života. Narodila jsem se chudokrevná. Jako dítě jsem měla problematické trávení a vylučování. Od nepaměti jsem milovala sladké a sladké jsem nutně potřebovala.

V průběhu dospívání jsem prošla prvním intenzivním psychickým střetem se stravou - lehkou formou anorexie. Tehdy jsem dospěla na váhu 52 kg a měla velké problémy se svým ženským cyklem. Za několik let se tato stravovací katarze transformovala do komplikovanější podoby bulimie.

Trvalo dalších několik let, než jsem sama „zkrotila tohoto bulimistického draka”. Ve vrcholné fázi bulimie jsem vážila 80 kg. Neměla jsem nejmenší tušení, že to, čím procházím je bulimie - závislost. Vše jsem skrývala a nikoho nežádala o pomoc.

Následně, po této komplikované době, jsem vyzkoušela téměř všechny stravovací režimy:
počítání kalorií, dělená strava, bezlepková dieta, zásadotvorná dieta, krevní skupiny

Velkým řešením se ukázala makrobiotika a různé detoxikační praktiky:
půsty, klystýry, byliny, jogínské šankha prakšálany a další...

Poslední dobou experimentuji se stravovacím režimem živá strava - raw food. Tento přístup se pro mě stal velkou hodnotou! Ve své stravovací historii vidím velký posun a vývoj:
OD – „je mi jedno, co jím, hlavně že zůstanu štíhlá"
  K - "velice mě zajímá, co a jak jím"
... a díky tomu vytvářím svoje tělo, svoji psychiku a rozšiřuji své vědomí.